ویژگی های میز ناهارخوری چوبی کوچیک و شیک

میز ناهارخوری چوبی کوچیک و شیک

میز ناهارخوری چوبی کوچیک و شیک شما، به طراحی فضای خانه کمک می کند و در عین حال مکانی دلپذیر ایجاد می کند که شما و عزیزانتان می توانید در اطراف آن برای صرف یک غذای گرم دور هم جمع شوید.

اما قبل از اینکه برای یک مبلمان جدید تصمیم گیری کنید، مفید است که چند فاکتور را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که قطعه مناسبی را برای فضای خود انتخاب خواهید کرد. مواردی همچون ارتفاع، سبک و شکل میز ناهارخوری می تواند در انتخاب شما موثر باشد.

به عنوان مثال، میز ناهارخوری چوبی کوچیک و شیک گرد، اغلب در اتاق ‌های ناهارخوری کوچک ‌تر و معمولی‌ تر به بهترین شکل ظاهر می شوند، در حالی که میزهای ناهارخوری مستطیلی، برای اتاق ‌های ناهار خوری گسترده‌تر و رسمی‌تر ایده‌آل هستند.

میز ناهارخوری چوبی کوچیک و شیک

بهترین میز ناهارخوری چوبی شیک

به همین ترتیب، مقایسه ظرفیت هر میز، با تعداد افرادی که معمولاً با آنها غذا می‌خورید، مهم است تا مطمئن شوید که همه خانواده یک صندلی پشت میز خواهند داشت. در واقع، میز ناهار خوری، جایی است که دوستان و خانواده در یک وعده غذایی، گرد هم می آیند تا داستان ها را با هم به اشتراک بگذارند، جوک ها را مطرح کنند و با هم صحبت نمایند.

نکات کلیدی در خرید میز ناهارخوری

بنابراین جای تعجب نیست که بسیاری از مردم برای یک میز ناهارخوری چوبی کوچیک و شیک اقدام می کنند. اما ابتدا باید چند فاکتور را همواره در نظر بگیرید:

  1. سبک:

از سبک زندگی خود شروع کنید. یکی از مهمترین نکات این است که چگونه و کجا از میز ناهارخوری خود استفاده خواهید کرد؟ اگر میز شما، امتداد آشپزخانه یا اتاق نشیمن است، به احتمال زیاد بیشتر از آن استفاده خواهید کرد. در این مواقع، برای تهیه غذا یا دورهمی ها نیز از آن استفاده می شود. شما چیزی می خواهید که سبک معمولی تر با سطح دوام بالا را داشته باشد که به راحتی آسیب نبیند.

با این حال، اگر به جای تهیه میز ناهارخوری چوبی کوچیک و شیک، دنبال یک میز برای اتاق ناهارخوری رسمی هستید و واقعاً از آن فقط برای موقعیت‌ های خاص استفاده می‌ کنید، این آزادی انتخاب را دارید که یک میز آراسته ‌تر با روکش ظریف تری برگزینید.

بدین ترتیب، می ‌توانید در شب ‌های آخر هفته فضایی دنج برای خانواده خود ایجاد کنید که با آمدن از سرکار، به راحتی یک جمع صمیمانه را ایجاد می نماید. بدیهی است که ترجیحات سبک شخصی شما در سبک هایی همچون التقاطی، مدرن یا سنتی، به سبک میز نیز کمک خواهد کرد.

میز ناهارخوری چوبی کوچیک و شیک

در نظر گرفتن اندازه مناسب در چیدمان میز ناهارخوری

  1. اندازه:

داشتن یک میز ناهارخوری چوبی کوچیک و شیک و صندلی راحت و متناسب با مقیاس اتاق، بسیار مهم است. توجه داشته باشید که یک میز خیلی بزرگ یا خیلی کوچک را انتخاب نکنید. اگر دستورالعمل ‌های اندازه‌گیری را دنبال کنید، میز مناسبی برای اتاق غذاخوری خود پیدا خواهید کرد.

برای قرارگیری صحیح، بین میز و دیوار فاصله 60 سانتی متر بگذارید تا افراد بتوانند به راحتی بنشینند و از پشت میز بلند شوند. اگر افراد می خواهند از پشت میز حرکت کنند ، فاصله 96 سانتی متر، بین میز و دیوار را بگذارید. برای هر مکان 60 سانتی متر برنامه ریزی کنید تا مردم بتوانند به راحتی غذا بخورند و به آرنج خود ضربه نزنند.

حداکثر عرض یک میز باید 120 سانتی متر باشد. لازم است که فضای بیشتری وجود داشته باشد و مهمانان به راحتی ظروف را از روی میز عبور دهند و مکالمات راحتی با یکدیگر در میز ناهارخوری چوبی کوچیک و شیک داشته باشند.

این در حالی است که حداقل عرض یک میز باید 90 سانتی متر در نظر گرفته شود. هر چه عرض کمتری داشته باشد، در قرار دادن قطعات ظروف سرو، در وسط میز مشکل خواهید داشت. اگر فضا اجازه می دهد، اندازه میز خود را بر اساس تعداد افرادی که به طور معمول برای غذا خوردن حاضر می شوند، قرار داده و سپس دو نفر را اضافه کنید که باید تعداد معمولی مهمان را در خود جای دهد.

 

  1. شکل دادن:

شکل میز به همان اندازه در ایجاد فضایی زیبا و راحت اهمیت دارد. انواع شکل های مختلف در میز ناهارخوری چوبی کوچیک و شیک را می توان به شرح ذیل در نظر داشت.

الف-میز مستطیل شکل:

میز مستطیلی، رایج ترین شکل است. زیرا اکثر اتاق های غذاخوری مستطیل شکل هستند. همچنین یک شکل عالی برای نشستن بیش از چهار نفر خواهد بود. میزهای مستطیلی، اغلب انعطاف پذیرتر هستند.

ب- میز مربع:

یک میز مربع در یک اتاق با شکل مربع، بهترین به نظر می رسد. همچنین زمانی که لیست کمی از مهمان را در هنگام شام یا ناهار دارید، یک راه حل عالی است. یک میز بزرگ می تواند خسته کننده باشد. همیشه می توانید دو میز ناهارخوری چوبی کوچیک و شیک مربع شکل را کنار هم قرار دهید و یک میز مستطیلی برای مناسبت های خاص بسازید.

میز ناهارخوری چوبی کوچیک و شیک

میزهای ناهارخوری چوبی گرد و یا مربع برای فضای کوچک

ج میز گرد:

میز گرد در اتاق های کوچک و اتاق های مربع شکل کوچکتر، به خوبی کار می کند. این یک محیط دنج و صمیمی ایجاد می نماید، بنابراین بهترین شکل برای گروه کوچکی از افراد است. با این حال، یک میز گرد بزرگ می تواند باعث شود که مهمانان احساس کنند از یکدیگر بسیار دور هستند. برای تطبیق پذیری، میزی را تهیه کنید که به شکل بیضی بوده و گروه بزرگتری از افراد را در خود جای می دهد.

د – بیضی شکل:

میز ناهارخوری چوبی کوچیک و شیک بیضی، بسیار شبیه به میز مستطیلی است، اما از نظر بصری به دلیل گوشه های گرد، فضای کمتری را اشغال می کند. بنابراین، میزهای بیضی برای یک اتاق باریک یا کوچکتر مناسب هستند. بسیاری از میزهای بیضی شکل، برای افزایش ظرفیت خود دارای انعطاف پذیری مناسبی هستند.

نحوه انتخاب میز ناهارخوری مناسب فضا

بهترین میز ناهارخوری برای شما، میز ناهارخوری است که با بودجه شما هماهنگی داشته باشد، ساختار محکمی ارائه بدهد، متناسب با فضای اتاق بوده و سبکی داشته باشد که سال ها دوست داشتنی بماند. حتی اگر در این مرحله برای آینده فکر نمی کنید، می توانید انتظار داشته باشید که حداقل پنج تا 10 سال یک میز ناهارخوری چوبی کوچیک و شیک داشته باشید.

میز ناهارخوری چوبی کوچیک و شیک

انتخاب سبک مناسب با دکوراسیون در میز ناهارخوری

 

مواد چوبی مستحکم در میز ناهارخوری

چوب، یک ماده کلاسیک است، زیرا بادوام بوده و تعمیر آن آسان است. کاج، اقاقیا، انبه و ساج، چوب ‌های ارزان‌تری هستند که امروزه محبوبیت بیشتری پیدا کرده ‌اند. چوب ‌های مختلف، سختی‌های متفاوتی دارند که عمدتا در ساخت میزهای ناهارخوری به آن توجه می شود. می توانید برای تهیه میز ناهارخوری چوبی کوچیک و شیک، از کارشناسان ما، راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

 

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط:

 

 

از صفحه اینستاگرام وودی دی  دیدن فرمایید.woodday.ir@

ما را در تلگرام دنبال کنید. woodday.ir@

 

میز ناهار خوری به سراسر ایران توسط باربری مخصوص ارسال می شود.

بله خرید حضوری داریم .

20 دیدگاه برای “ویژگی های میز ناهارخوری چوبی کوچیک و شیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با وود دی