شلف دکوری، زیبایی همراه با سادگی

شلف چوبی دیوار ی در حمام و سرویس بهداشتی

وقتی صحبت از طراحی داخلی می شود، نمی توان نقش پر رنگ شلف دکوری در زیبا سازی و مرتب تر کردن فضای محل زندگی یا محل کار را، انکار کرد.

گزینه های زیادی برای قرار دادن قاب های عکس، ظروف عتیقه، سوغاتی ها و هدیه ها وجود دارد که یکی از پر کاربرد ترین آن ها، شلف های دکوری هستند.

 

انواع شلف های دکوری

  • شلف های متحرک:

این نوع شلف ها، طرفدار های زیادی پیدا کرده اند و این محبوبیت به علت سادگی، نصب راحت و قابلیت جابجایی آن ها است. این طبقه ها برای استفاده در آشپزخانه و اتاق خواب بسیار کاربردی هستند.

  • شلف های ثابت:

از نظر ظاهری این شلف ها شبیه گروه قبل هستند با این تفاوت که آن ها را نمی توان جا به جا کرد و با استفاده از گیره هایی به دیوار متصل می شوند. از این نوع طبقه ها در طراحی دکوراسیون به وفور استفاده می شود.

  • شلف های دیواری:

قفسه های دکوری یا شلف های توی کار پیش از این در طراحی های سنتی جایگاه ویژه ای داشته اند؛ ولی چند سالی است که این قفسه ها در طراحی های مدرن، دوباره مورد توجه طراحان داخلی قرار گرفته اند. یکی از مزایای این شلف ها، جا گیر نبودن آن ها است که در عین سادگی، فضای داخل اتاق را اشغال نمی کنند.

  • شلف های جعبه ای:

این نوع قفسه ها، به صورت اشکال هندسی در کنار هم دیگر قرار می گیرند.

شلف چوبی دیوار ی در اتاق خواب

شلف دکوری تعبیه شده در دیوار

انواع دیگر شلف های دکوری

موارد دیگری در شلف ها وجود دارد که در طراحی های مدرن بسیار مورد توجه قرار می گیرند؛ مانند:

  • شلف های مستقل:

قابل حمل هستند و فضای کافی را برای شما فراهم می کنند.

  • شلف های گوشه ای:

استفاده از این نوع شلف دکوری روشی هوشمندانه برای به حداکثر رساندن فضای مفید و قابل استفاده منازل است. طراحان داخلی، از این نوع طبقه ها در گوشه های غیر قابل دسترس برای کاهش فضای بلا استفاده استفاده می کنند.

  • شلف های کج:

این شلف ها می توانند نمای خانه یا دفتر شما را به صورت باریک تر نشان دهند. همچنین می توانند جایگزین بسیار مقرون به صرفه تری برای سایر قفسه ها با اندازه مشابه باشند.

لازم به ذکر است آگاهی از نحوه پر کردن شلف دکوری خالی از لطف نیست؛ زیرا که شما می‌توانید صاحب برخی از زیبا ترین وسایل تزئینی باشید، اما اگر قفسه‌ های خود را به شیوه ‌ای چشم‌ نواز و صحیح طراحی نکنید، وسایل لوکس شما می ‌توانند به سرعت تأثیر  گذاری و جلوه ای که قبلا داشته اند را از دست بدهند.

شلف چوبی دیوار ی در هال و پذیرایی

شلف های جعبه ای

ایده های کلیدی طراحی دکوراسیون با استفاده از شلف دکوری

با وجود این که قوانین خاص و سخت گیرانه ای در مورد طراحی دکوراسیون وجود ندارد؛ اما اینجا مجموعه ای از اصول کلیدی را برای استفاده از شلف دکوری در زیبا سازی منازل و دفاتر شما آورده ایم.

1.با کتاب شروع کنید:

آقای تمپرل، یکی از مطرح ترین مدیر های طراحی داخلی، می‌ گوید: « اگر نمی دانید که طراحی شلف ها را از کجا شروع کنید، کتاب ‌ها، نقطه شروع فوق العاده ای هستند، وجود کتاب صمیمیت و اشتیاق را به هر اتاقی می‌ آورد. کتاب ها هم در طراحی های مدرن و هم در طراحی های سنتی می توانند از گزینه های بسیار کارآمد باشند.»

شلف چوبی چند طبقه

استفاده از کتاب در شلف دکوری

2.از یک طیف رنگی ثابت استفاده کنید:

یکی از راه های ایجاد زیبایی بصری، استفاده از طیف رنگی خاص در شلف دکوری است؛ اما مراقب باشید که این هم رنگ بودن اجسام به صورت افراطی انجام نشود.

3.از گیاهان در طراحی دکوراسیون غافل نشوید:

تزئین با گیاهان احساس نشاط بخشی را به وجود می آورد. داشتن فواید بی ‌شمار گیاهان، برای سلامتی و تندرستی، راهی سریع برای ایجاد احساس شادی در خانه است. گیاهان رنگ زندگی را به خانه و محل کار بر می گردانند و همین طور به ایجاد زیبایی بصری نیز کمک می کند.

جذابیت با شلف های دیواری

استفاده از گیاهان در دکوراسیون داخلی

 

4.زیبایی در سادگی است:

اگر تصمیم دارید که در طراحی داخلی الگوی منظمی را پیش بگیرید، مراقب باشید دچار وسوسه شلوغ کردن شلف دکوری نشوید. گروه بندی اشیاء به صورت مرتب و در یک طیف رنگی خاص، می تواند ظاهری آرام بخش به محل مورد نظر شما ببخشد.

5.داشتن مکانی برای تجدید خاطره را فراموش نکنید:

تزئین قفسه ها با عکس های خانوادگی و اشیاء معنی دار مانند سوغاتی، یا عتیقه جات موروثی راهی برای ایجاد خاطرات شاد است.

 

 

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط:

 

 

از صفحه اینستاگرام وودی دی  دیدن فرمایید.woodday.ir@

ما را در تلگرام دنبال کنید. woodday.ir@

 

میز ناهار خوری به سراسر ایران توسط باربری مخصوص ارسال می شود.

بله خرید حضوری داریم .

 

2 دیدگاه برای “شلف دکوری، زیبایی همراه با سادگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با وود دی