استانداردهای میز ناهارخوری 6 نفره

میز ناهارخوری چوبی

میز ناهارخوری یکی از وسایل مورد نیاز هر خانه ای به شمار می رود. با تو جه به متراژ و فضای خانه خریدهای متفاوتی می توانید انجام دهید. اگر قصد خرید میز ناهار خوری دارید، بهتر است با دانستن موارد مهم، خریدی آگاهانه انجام دهید. ما در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد که بتوانید انتخاب هوشمندانه‌ ای داشته باشید. اگر میز انتخابی شما ۶ نفره باشد اطلاعات کلی در این ‌باره در اختیار شما قرار خواهیم داد. این‌ که بدانید ابعاد میز ناهارخوری شما چه طول و عرض و ارتفاعی باید داشته باشد که راحتی شما و افراد خانواده را فراهم کند؟ و این ‌که چه نوع میز ناهارخوری مناسب خانه شما است؟ ارتفاع میز ناهار خوری چند سانتی‌متر باید باشد؟

در این مقاله سعی کردیم به طور اختصاصی، به اندازه های استاندارد میز ناهارخوری 6 نفره بپردازیم.

میز ناهارخوری چوبی

 

میز ناهارخوری مستطیل 6 نفره

استاندارد ارتفاع میز ناهار خوری

بیشتر میزهای ناهارخوری ارتفاع استاندارد یکسانی دارند. در این ارتفاع استاندارد، بیشتر افراد می‌ توانند به‌ راحتی پاهای خود را روی زمین قرار دهند. بنابراین، این ارتفاع استاندارد برای ناهارخوری های رسمی و وعده‌ های غذایی روزانه مناسب هستند. هنگام انتخاب میز، در نظر گرفتن اندازه‌ های استاندارد می ‌تواند کمک خوبی به انتخاب شما بکند. این ارتفاع استاندارد برای کسانی که قد متوسطی دارند در نظر گرفته ‌شده است.

ارتفاع استاندارد میز و صندلی ناهار خوری

اگر فرد عادت داشته باشد پاهای خود را روی ‌هم بیندازد می تواند به ‌راحتی این کار را انجام دهد. این ارتفاع استاندارد برای افرادی که قد بلند یا قد کوتاهی دارند هم مناسب می‌ باشد. ارتفاع میز ناهار خوری باید به اندازه ‌ای باشد که فرد مجبور نشود دست ‌های خود را برای برداشتن غذا از روی میز خیلی بالا یا خیلی پایین ببرد. اندازه ارتفاع استاندارد انواع میز ناهارخوری ۷۱ تا ۷۶ سانتی‌متر است.

ابعاد میز ناهار خوری

میز ناهارخوری یکی از مبلمان های منعطف و تاثیر گذار در طراحی و دکوراسیون داخلی منزل به شمار می رود. اکثر میز های ناهارخوری به شکل یکی از اشکال هندسی هستند. مستطیل، مربع یا گرد. اندازه‌ میزهای مربعی معمولاً برای نشستن ۴ نفر بهترین انتخاب می‌باشند و اندازه استاندارد آن برای 4 نفر 96 سانتی متر است. اما متداول ‌ترین شکل میز ناهار خوری مستطیل است که ابعاد آن بسته به تعداد صندلی‌ ها متفاوت می باشد. بیشتر میز های مستطیلی ۹۰ سانتی ‌متر عرض دارند. طول میز ناهارخوری شش ‌نفره به شکل استاندارد حدود ۱۵۰ سانتی ‌متر است. قاعده کلی این است که برای هر صندلی ۲۴ اینچ  فضا در میز ناهارخوری در نظر گرفته شود.

میز ناهارخوری مدرن

اهمیت میز ناهارخوری در دکوراسیون داخلی

مهم ‌ترین نکات درباره میز ناهارخوری و تناسب آن با محیط

اگر خانه شما متراژ متوسطی دارد، چه از جهت سایز چه از جهت شکل میز ناهار خوری انتخاب ‌های متنوعی پیش رو دارید. در این نوع متراژ ها، معمولا میز ناهارخوری در گوشه سالن قرار می‌گیرد. به ‌همین دلیل ابعاد میز ناهارخوری خود را طوری انتخاب کنید که چشم‌ نواز باشد. اگر تعداد افراد خانواده شما ۴ نفر است به این تعداد توجه نکنید و میز ناهارخوری 6 ‌نفره انتخاب کنید.

ابعاد میز ناهارخوری 6 ‌نفره به ‌صورت گرد

میز های گرد به‌ خوبی می‌تواند یک فضای گرم و صمیمی و دلپذیر را مهیا کنند. اگر شما اطراف این میز نشسته باشید به‌ راحتی و بدون گرداندن سر خود می ‌توانید با هر کسی که در دور این میز نشسته است صحبت کنید. اما اگر قرار باشد افراد بیشتری دور این میز بنشینند، امکان اضافه کردن صندلی بسیار دشوار می‌شود و شرایط چسباندن میز دیگری هم به میزگرد امکان ندارد و شرایط را دشوارتر می‌کند. به ‌همین دلیل ساخت سایزهای بزرگ‌تر از ۸ نفر برای میزهای گرد متداول نیست. زیرا دسترسی به غذا و مخلفاتی که سر میز قرار دارند دشوار می‌شود. قطر استاندارد برای میز ناهارخوری 6 ‌نفره به‌ صورت گرد ۱۲۰ سانتی ‌متر است.

میز ناهارخوری چوبی

میز ناهارخوری 6 نفره گرد

 ابعاد میز ناهارخوری 6 ‌نفره به‌ صورت مربع

میز ناهارخوری مربع، مزیت‌ ها و معایبی شبیه میزگرد دارد. شما می ‌توانید برای ایجاد یک فضای دوستانه از میزهای مربعی ‌شکل هم کمک بگیرید. ولی میزهای مربعی انتخاب خوبی برای سالن‌ های ناهارخوری کوچک نیستند. مگر این‌ که یکی از اضلاع آن را برای صرفه ‌جویی در فضا به دیوار بچسبانید. ابعاد استاندارد میز ناهارخوری شش ‌نفره ۱۵۰ در ۱۵۰ سانتی‌متر است.

میز ناهارخوری چوبی جدید

میز ناهارخوری مربع

 ابعاد استاندارد میز ناهارخوری 6 ‌نفره به شکل مستطیل

این نوع میز ناهار خوری متداول ‌ترین انتخاب‌ در بین تمام اشکال میز ناهارخوری است. میزهای مستطیلی با اینکه فضای بسیار کمی اشغال می ‌کنند، ولی فضای بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهند. و دسترسی به همه ‌چیز در این مدل میز بسیار آسان است. ابعاد استاندارد میز ناهارخوری شش ‌نفره به شکل مستطیل ۱۵۰ سانتی‌متر طول و ۹۰ سانتی‌متر عرض آن می‌ باشد.

ابعاد استاندارد میز و صندلی ناهارخوری

حرف آخر

انواع مدل میزهای ناهارخوری شش نفره می توانند گزینه هیجان انگیزی به حساب بیایند. اگر شما هم به دنبال میز ناهارخوری 6 نفره هستید می توانید به راحتی در مجموعه woodday مدل مورد نظر خود را پیدا کنید.

 

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط:

 

 

از صفحه اینستاگرام وودی دی  دیدن فرمایید.woodday.ir@

ما را در تلگرام دنبال کنید. woodday.ir@

 

میز ناهار خوری به سراسر ایران توسط باربری مخصوص ارسال می شود.

بله خرید حضوری داریم .

20 دیدگاه برای “استانداردهای میز ناهارخوری 6 نفره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با وود دی