تاریخچه شلف چوبی

شلف چوبی دیواری

ظاهر اولین قفسه ها را به یونانی ها و هلندی ها نسبت می دهند. در واقع، کلمه “stellage” خود ریشه هلندی دارد و در هلند به عنوان “تا کردن چیزی” ترجمه شده است. تصور اینکه زمانی قفسه ها و کشوها برای یک فرد  وجود نداشته باشد،دشوار است. با توجه به اینکه امروزه هیچ انبار، مغازه و حتی فضای داخلی خانه بدون قفسه نیست.

اعتقاد بر این است که اولین قفسه در قرن 18 توسط برخی ملوانان مبتکر اختراع شد. او خودش ساده ترین شلف چوبی دیواری  را برای نگهداری یک کشتی دوربرد ساخت تا محموله را با خیال راحت و فشرده تر در آن قرار دهد. با این حال، اینها فقط شایعه هستند، اما تاریخ مستلزم حقایق است و حقایق نیاز به تأیید دارند.

ثبت اختراعات ، انقلابی در تاریخ قفسه بندی

اولین ثبت اختراع رسمی جهان برای شلف چوبی (US18702 A) به تاریخ 24 نوامبر 1857 و متعلق به آقای J.H. است فیلیپس او نام اختراع خود را «قفسه پنیر» گذاشت که همانطور که از نامش پیداست برای نگهداری و رسیدن پنیر در انبار خودش بود. من نمی دانم که آیا فیلیپس در آن زمان مشکوک بود که یافته های طراحی او واقعاً چقدر فاصله دارد؟

 

داستان قفسه بندی: اولین مدل ها چه بودند

شلف چوبی دیواری

انواع شلف های چوبی ایستاده

پیشرفت بعدی در تاریخ طراحی شلف چوبی به درستی ظاهر پالت ها در نظر گرفته می شود. برخی معتقدند که قفسه های پالت در سال 1935 ظاهر شدند، برخی دیگر معتقدند که این اتفاق در طول جنگ جهانی دوم رخ داده است. با این حال، به طور رسمی اولین حق ثبت اختراع شناخته شده برای چنین طرحی در سال 1951 به S. Saul Jr. اعطا شد. او بود که نمونه اولیه یک قفسه پالت جهانی را اختراع کرد که به شما امکان می داد ارتفاع مورد نظر را انتخاب کنید و تعداد مورد نیاز را تنظیم کنید. از بخش ها، که به نوبه خود امکان تطبیق چنین طرحی را با اندازه و نیازهای هر انبار فراهم می کند.

شلف چوبی دیواری

اندازه شلف چوبی دیواری

در نهایت، سومین نقطه عطف انقلابی در تاریخ توسعه قفسه‌بندی، ظهور طراحی قفسه‌بندی‌های عمیق یا به قول آنها – قفسه‌بندی ورودی بود. حق ثبت اختراع متعلق به مخترع T.J. Finlayson بوده و قدمت آن به 9 جولای 1968 برمی گردد. ویژگی به اصطلاح قفسه های عمیق این است که برای استکرها (لودرها) طراحی شده اند و به شما امکان می دهند تا 80٪ از مساحت مفید انبار را استفاده کنید. آنها برای قرار دادن بلوک کالاها و در جاهایی که هزینه ذخیره سازی بسیار بالا است: در اتاق های سرد، فریزرها و غیره ضروری هستند.

قفسه فلزی مدرن: چه چیزی تغییر کرده است

امروزه شلف چوبی دیواری دیگر ساده و ابتدایی نیست. اینها خلاقیت های کامل طراح هستند که زیبایی و کاربردی را به اتاق اضافه می کنند. اما در توسعه اسکیس طراحان و معماران هنوز از هدف تجهیزات دفع می شوند.

قفسه های انبار برای نگهداری مواد و کالاها در انبارهای مجهز طراحی شده اند. آنها به خصوص قوی، جادار و مقاوم در برابر سایش و پارگی هستند. از نظر طراحی، مهم است که قفسه ها بتوانند بارهای سنگین را تحمل کنند.،سیستم های قفسه بندی نمایشگاهی یا فروش با بیشترین تنوع و پیچیدگی سازه ها مشخص می شوند. آنها برای نمایش اقلام مختلف در مغازه ها، نمایشگاه ها، موزه ها و غیره طراحی شده اند.،سازه های اداری برای ذخیره اسناد استفاده می شود، اما همچنین می تواند برای قرار دادن فشرده اقلام کوچک، تجهیزات مختلف اداری و ماشین آلات استفاده شود.

شلف چوبی دیواری منحصراً برای ذخیره سازی منظم اسناد استفاده می شود.، از قفسه های خانگی در خانه استفاده می شود و اغلب جنبه تزئینی دارد. در آنها هر چیزی را می چینند مانند: کتاب، گلدان، سوغاتی، جوایز، تزئینات، وسایل خانه، ابزار… و حتی تراریوم قرار می دهند. شما می توانید آنها را نه تنها در آپارتمان ها، بلکه در گاراژها، در خانه های تابستانی نیز ببینید.، قفسه بندی مدرن می تواند قفسه های جهانی و باری، سیار و قفسه ای باشد. آنها دیگر فقط قفسه های استاندارد نیستند و فقط برای نمایش کالاها طراحی شده اند. این یک ابزار بازاریابی است ،فقط لوگوی شرکت را روی آنها اضافه کنید و رنگ‌های مناسب را انتخاب کنید، جزئیات و طراحی داخلی زیبایی است که به استفاده منطقی از متر مربع کمک می‌کند.

شلف چوبی دیواری

 

تصویری از شلف چوبی دیواری

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط:

 

از صفحه اینستاگرام وودی دی  دیدن فرمایید.woodday.ir@

ما را در تلگرام دنبال کنید. woodday.ir@

 

میز ناهار خوری به سراسر ایران توسط باربری مخصوص ارسال می شود.

بله خرید حضوری داریم .

 

3 دیدگاه برای “تاریخچه شلف چوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با وود دی