میز ناهارخوری مناسب چگونه است؟ (راهنمای خرید میز ناهارخوری)

چگونه میز ناهارخوری مناسب انتخاب کنیم؟

میز ناهارخوری زیبا از اسباب و اثاث خانه میباشد که هم در زیبایی خانه و هم در گرمی رابطه ها اعضای خانواده نقش مهمی داراست. گرد آمدن اعضای خانوده برای صرف خوراک، گرمی کانون خانواده را دو چندان می‌نماید. گزینش یک میز مطلوب، از دغدغه‌های خانم‌های خانه‌دار بوده و است. به‌دنبال این نوشته‌ی‌علمی در‌این‌باره بیشتر خواهید خواند.

این میز ناهارخوری  را می‌توان از نظر ظواهر و جنس دسته‌بندی کرد. به نظر ظواهر، در شکل‌های مختلفی مانند مستطیلی، مربعی، بیضی‌شکل وگرد ساخته میشوند. جنس آنان نیز از چوب، شیشه، ام‌دی‌اف و غیره میباشد. میزهای از جنس چوب، از دوست داستنی‌ترین اشکال آن محسوب گردیده و میزهای درست شده از چوب طبیعی، از کیفیت بالایی برخوردار می باشند. این میزها به راحتی با دکور خانه ست میشوند و هیچ وقت از مد نمی‌افتند.

راهنمای خرید میز ناهارخوری

هنگام خرید میز ناهارخوری زیبا، به تعدادی نکته دقت داشته باشید:

  • توان مالی

همان طور که در ادامه نیز خواهید مشاهده کرد، این میزها در بها‌های متفاوتی عرضه ‌می شوند و به طور طبیعی شایسته ترین میز برای شما، میزی میباشد که با بودجه شما مطابقت داشته باشد. ولی در حالتی که که بها برای شما اهمیتی نداشته باشد، می بایست به بقیه معیارها که در ادامه بعضا از آنها اشاره می کنیم، توجه نمایید.

  • استحکام

استحکام میز، از معیارهای اصلی در گزینش آن برای خانه شماست. ضمن اعتنا به مطلوب بودن ارزش، تلاش فرمایید میز با استحکام بالا گزینش فرمایید. میز‌های چوبی معمولا از استحکام بالایی برخودار می باشند. البته درحال حاضر ممکن میباشد به جهت به کارگیری از چوب طبیعی، بها بالایی داشته باشند. ولی کالا چوب نسبت به رطوبت حساس میباشد. در مقابل، میزهای تشکیل‌شده از ام‌دی‌اف، هر چندین که در صورت داشتن روکش PVC، مقاومت بیشتری در قبال رطوبت دارا هستند، اما نسبت به چوب استحکام کمتری دارا هستند.

 چگونه میز ناهارخوری مناسب انتخاب کنیم؟

  • ست بودن میز ناهارخوری با اسباب خانه

هر چند که‌این گزینه از مورد های سلیقه‌ای میباشد و نمی‌توان دقیقا برای گزینش میز ناهارخوری زیبا  از نظر ظاهری وضع کرد، البته ست بودن با اسباب خانه معمولا گزینه پذیرش اکثر اشخاص قرار می گیرد. در گزینش میز، خوب میباشد به رنگ آن توجه بیشتری فرمایید. تناسب رنگ آن با کابینت، مبلمان و فرش به زیبایی خانه شما میافزاید.

  • ابعاد میز ناهارخوری

تعیین میز، می بایست متناسب با فضایی باشد که قرار میباشد میز در آن قرار گیرد. طبیعی میباشد که چنانچه آشپزخانه کوچکی دارید و میزی که تعیین کرده‌اید با وجود داشتن کیفیت خوب، ابعاد بزرگی داراست، گزینش صحیحی نکرده‌اید. همینطور، در صورتی‌که که فضای کمی دارید، می توانید نوع تاشوی آن را گزینش فرمائید.

  • راحت بودن میز ناهارخوری

هنگام خرید، میز را تست نمایید تا مطمئن گردید به قدر کافی راحت میباشد. هر تعدادی که فرصت زیادی قرار وجود ندارد روی آنها بنشینید اما درحال حاضر، راحت بودن، در لذت بردن از غذای که میل میکنید اثر گذار میباشد.

  • قیمت میز ناهارخوری

رنج قیمت این جنس به عواملی متعدد بستگی دارااست و بها ثابتی ندارد. عواملی مانند جنس چوب و تعداد عده ای که میز برای آن ایجاد شده است در بها آن، تاثیر می گذارند. ارزان‌ترین میزها قیمتی نزدیک به 500 هزار تومان دارا هستند. بعضا میزها هم ارزش بسیار بالایی(نزدیک به 70 میلیون تومان!) دارا‌هستند. البته شما با دارایی‌ای دربین یک میلیون تومان تا ده میلیون تومان می توانید میز قابل قبولی را خریداری فرمائید.

چگونه میز ناهارخوری مناسب انتخاب کنیم؟

محصولات مرتبط :

 

از صفحه اینستاگرام وودی دی  دیدن فرمایید.woodday.ir@

ما را در تلگرام دنبال کنید. woodday.ir@

 

مقالات مرتبط:

 

 

میز ناهار خوری به سراسر ایران توسط باربری مخصوص ارسال می شود.

بله خرید حضوری داریم .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با وود دی