انواع میز ناهارخوری و تقسیم‌بندی میزها بر اساس شکل هندسی آن‌ها

انواع میز ناهارخوری

هنگامی که شما منزل خود را می چینید، خیلی چیزها را در لحاظ  می کنید برای مثال زیبایی و راحتی وسایل منزل. هر کسی بیستر زمان   روز خویش را در منزل میگذراند و توقع دارد تا محیطی آهسته و ریلکس برای وی مهیا گردیده باشد. این   راحتی و آرامش در وسایل منزل نیز وجود دارد . این که شما چه مبلی را تعیین میکنید،  چه میز عسل نیاز دارید ، پرده‌های منزل چطور هستند .  صدها آیتم دیگر، همگی در‌این مورد دخیل می باشند.در اینجا و در‌این نوشته‌علمی نیز ما قصد شناخت شما با انواع میز ناهارخوری را داریم تا بتوانید در فرآیند تصمیم‌گیری آگاهان انتخاب کنید.

برای مثال این مورد ها میز ناهارخوری از اهمیته بسیاری برخوردار هستند،به دلیل آن که معمولا اشخاص خانواده هنگامی را در پشت این میز میگذرانند که همگی به دور هم نشسته اند و در حالا صرف یک وعده‌ی غذایی می‌باشند. به همین جهت بایستی از راحتی، زیبایی و سطح استاندارد بالایی برخوردار باشد.

شاید با خویش بگویید فقط داریم مسئله را بغرنج می کنیم ولی این‌طور وجود ندارد؛ شما به صورت ناخودآگاه در پس ذهنتان کل این موردها را پردازش می کنید و پیش از خرید پایانی تک تک جوانب فعالیت را می‌سنجید تا پشیمانی به وجود نیاید.دقت فرمایید که تقسیم‌بندی میز ناهارخوری در‌این نوشته‌علمی با معیارهای متفاوتی به طور چندگانه اجرا می گردد.

تقسیم‌بندی میزها بر طبق شکل هندسی آنان

1- میز نوع مستطیلی

این سبک از میزها یکی‌از پرطرفدارترین و رایج‌ترین سبک‌های آن است که سبک آن هیچوقت کهن نمی شود. عامل به کارگیری‌فراوان از این نوع در کاربرد بالای آن و روش‌ قرارگیری آن دربین بقیه وسایل منزل است. معمولا میزهای مستطیلی برای 6 تا 12 نفر ساخته می شوند که متعلق به اندازه‌ی میز میباشد.

انواع میز ناهارخوری

2- میزهای نوع بیضی

کاربرد میز های بیضی مانند میزهای مستطیلی میباشد که تعداد اشخاص بیشتری را پوشش میدهد . این پوشش‌دهی بالا فقط در بیشتر شدن ارتفاع میز تاثیر داراست. چنانچه چه نسبت به میزهای مستطیلی همچنان مکان بیشتری را اشغال می کند امادر‌صورتی‌که یک جای به خصوص را برای میز خویش در منزل لحاظ کرده اید این نوع از انوع میز ناهارخوری میتواند گزینه قابل قبولی باشد.

انواع میز ناهارخوری

3- میز دایره‌ای

میزهای دایره‌ای نیز مانند میزهای مربعی برای تعداد کم و فضای کوچک مطلوب میباشند و مانند میزهای مربعی در‌صورتی‌که برای تعداد نفرات زیادی انتخاب شوند،  بخش اعظمیاز فضا  را اشغال می‌نمایند و عموم ترجیح می دهند به جای آن میزهای مستطیلی انتخاب کنند. البته از این نکته غافل نشوید که میزهای دایره‌ای و مجموعاَ صورت هندسی دایره در پباده سازی چینش منزل زیبایی خاصی را به دور و اطراف میدهد و دور و اطراف را بی آلایش‌تر و خاص تر می کند. میزهای دایره‌‌ای گوشه و کنار را صمیمانه می کند و در‌حالتی که یک میز ناهارخوری برای تعداد کم میخواهید، این سبک را در ذهن خویش داشته باشید

انواع میز ناهارخوری

4-  میز مربعی

این نوع از میزها تقریبا برای محیط های با فضای کم استفاده می شوند و بیشتر برای منزل‌هایی با فضای معدود و تعداد اشخاص معدود مطلوب میباشند چون مربع به جهت صورت هندسی که داراست مانند مستطیل قابلیت و امکان این را ندارد که صرفا از یک طرف بزرگ‌تر باشد و به خاطر همین در‌حالتی که این میزها برای اشخاص بالایی ساخته شوند، بایستی فضای بزرگی را اشغال نمایند و طراحان و سازندگان از اینگونه. در  انواع میز ناهارخوری مربع حدودا تا 6 نفر را قادر است پوشش دهد

انواع میز ناهارخوری

5- میز با صورت‌های آزاد

این نوع از میزها برای استایل‌های منزل های  امروزی مطلوب میباشند چون که هیچ صورت خاصی ندارند و در داشتن فرم آزاد میباشند؛ به عبارت دیگر می توانند مشابه هر چیزی باشند! این میزها معمولا به طور سفارشی ساخته می شوند و یا این که برای طراحان چینش خاص و یا این که جاهای گوناگون کاربرد دار هستند. در‌حالتی که منزل‌ی شما دارنده یک استایل به طور کامل امروزی میباشد و دوست دارید تا پاره ای گوشه و کنار را غیر معمول‌تر و خلاقانه‌تر نمائید، می توانید از این نوع میز به کار گیرید.

انواع میز ناهارخوری

تقسیم‌بندی میزها بر اساس مواد به کار رفته در تولید آنان

 

1- انواع میز ناهارخوری چوبی

در بین موارد ساخت میز های چوب طبیعی از موادی می باشد که مورد علاقه بسیار ی است و مخاطبان بسیاری را برای خود بدست آورده است.
چوب هیچ ‌گاه از مد نمی‌افتد و همواره در دسترس قراردارد ولی دقت نمایید که برخی چوب‌های خاص گران ‌بها میباشند. به کارگیری از میزهای چوبی فضا را دلپذیر و گرمی را به منزل‌ شما میدهد و در‌حالتی که تصمیم داشته باشید تا میزی از کالا چوب بخرید می توانید در هر مدلی آن را پیدا نمائید. در کنار زیبایی این سبک میزها، بایستی دقت فرمائید که به خوبی از آنان نگه‌داری فرمایید تا دچار مشکل نشوند.

انواع میز ناهارخوری

2- انواع میز ناهارخوری شیشه‌ای

‌میزهای شیشه‌ای دارنده ظاهری دقیق و خوشگل می باشند و ظواهر دلفریبی را به منزل‌ی شما می دهند. ولی میزهای شیشه‌ای، کلا شیشه نیستند . قابی چوبی و یا این که فلزی نیز دارا‌هستند. به این دلیل‌که خود شیشه به تنهایی بسیار ظریف می باشد و آسیب‌پذیری آن زیاد میباشد.

زیبایی مبل و فرشی که در کنار این میز پهن می گردد بیشتر به دیده میاید این میزها شیشه‌ای می‌باشند و صندلی و سبک آن به راحتی قابل روءیت می باشن.  به همین  دلیل اگر دوست دارید تا صندلی‌ها نمایان باشد، سبک میز میتواندانتخاب مناسبی برای شما باشد. معمولا میزهای شیشه‌ای برای منزل‌هایی با استایل‌های امروزی بسیار مطلوب می‌باشند و با بقیه وسایل این منزل‌ها هم خوانی خواهد داشت.

انواع میز ناهارخوری
3- انواع میز ناهارخوری فلزی

میزهای ناهارخوری فلزی معمولا دارای ظرافت می‌باشند تا وزن آن خیلی زیاد نشود. نظافت کردن این میزها بسیار راحت می باشد و جراحت‌پذیری آن ها نیز کمتر هست. به خصوص در مقایسه با میزهای شیشه‌ای. معمولا میزهای فلزی صرفا برای مدل‌های چینش معاصر به کار می رود چون با استایل سنتی دکورا سیون منزل هم خوانی جالبی ندارند. همینطور از این نوع میز علاوه بر فضا‌های خانگی در تالار‌های غذاخوری اداره‌ها، دانش کده‌ها و دیگر مرکز ها سازمانی نیز به کار گیری می‌روند چون هم از دوام بالایی دارا هستند و هم پاک کردن آن ها سهل و آسان میباشد.

انواع میز ناهارخوری
4- انواع میز ناهارخوری مرمری

این نوع از انواع میز ناهارخوری معمولا ظاهری لوکس داراست . برای هر منزل و هر بودجه‌ای مطلوب نمی باشد و ظاهری متعدد به منزل‌‌ی شما خواهد اعطا کرد. این میز نیز پاک کردن سادگی دارااست . ظواهر آن نیز با طراحی صفحه‌های تیره و پر‌نور به طور کامل سازگار میباشد. اما این میزها در همه جا موجود  نمی باشد. یا این که بایستی از فروشگاه‌های خاصی خریداری فرمائید و یا این که به طور سفارشی آن را تهیه نمائید

انواع میز ناهارخوری

 

محصولات مرتبط :

 

 

از صفحه اینستاگرام وودی دی  دیدن فرمایید.woodday.ir@

ما را در تلگرام دنبال کنید. woodday.ir@

 

مقالات مرتبط:

 

میز ناهار خوری به سراسر ایران توسط باربری مخصوص ارسال می شود.

بله خرید حضوری داریم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با وود دی